Niestety doszło do kolejnego oszustwa, gdzie starsza osoba straciła wszystkie swoje oszczędności. Tym razem 86-letnia kaliszanka uwierzyła w zmyśloną historię o wypadku zięcia i przekazał przestępcom dużą sumę pieniędzy.

Wczoraj do 86-letniej mieszkanki Kalisza zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji. Nieznajomy poinformował seniorkę, że jej zięć był sprawcą wypadku drogowego w wyniku, którego obrażeń doznała kobieta w ciąży i żeby nie trafić do więzienia pilnie potrzebne są pieniądze, gdyż rodzina pokrzywdzonej kobiety zgadza się na „wykupienie” zięcia.

W trakcie rozmowy nieznajomy przekazał słuchawkę innemu mężczyźnie, który płakał. 86-latka przekonana o tym, że pomaga swojemu zięciowi postanowiła przekazać wszystkie pieniądze obcej osobie, która przyszła w omówione miejsce. Rozmówca wskazując miejsce, w które miała dotrzeć seniorka zakazał jej kontaktowania się z rodziną aby nikt się nie dowiedział o takim „załatwieniu sprawy”. Kiedy kobieta przekazała oszczędności nieznajomemu zadzwoniła do swojej córki, a ta poinformował ją, że mąż nie brał udziału w żadnym zdarzeniu.

Policjanci apelują o zachowanie czujności w przypadku telefonów z nagłą prośbą o pieniądze. Ważne jest, by odpowiednio zareagować na telefon od osoby podającej się za członka naszej rodziny. Przede wszystkim musimy pamiętać, by nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy. Jeśli odbierzemy telefon z prośbą o pieniądze – zweryfikujmy go wśród członków rodziny. Upewnijmy się, czy ktoś z bliskich faktycznie potrzebuje naszej pomocy. O wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach należy pilnie poinformować Policję!

Przestrzegajmy seniorów, naszych rodziców, dziadków, gdyż to oni najczęściej padają ofiarą takiego typu przestępstw. Niech nie działają w pośpiechu i nie ulegają presji czasu, którą wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel. Niech zawsze weryfikują z kim rozmawiają.

Zobacz również: Starsza kobieta chcąc pomóc rodzinie, przekazała kobiecie, która przyszła do niej do domu 15 tysięcy złotych na leki
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments