Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec sprawcy wypadku do którego doszło w ubiegły piątek w Kaliszu.

W piątek, 23 kwietnia w godzinach porannych kierowca osobowego volkswagena jadąc ul. Sikorskiego w Kaliszu wjechał na skrzyżowanie z ul. Warszawską i w pewnym momencie zjechał z jezdni na chodnik i potrącił kobietę stojącą przed przejściem dla pieszych. Sprawca potrącenia oddalił się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb ratunkowych. 61-latka z obrażeniami trafiła do kaliskiego szpitala.

Kiedy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego byli już na miejscu zdarzenia, jeden ze świadków zauważył pojazd sprawcy. Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcę volkswagena. Okazało się, że to 58-letni kaliszanin. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury i zastosował wobec kierującego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Zobacz również: Kolejne ustalenia w śledztwie dotyczącym wypadku w którym zginął 14-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego
ŹRÓDŁOpolicja.gov.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments