Kolejna osoba w naszym regionie została oszukana przez osobę podającą się za doradcę finansowego. Tym razem 48-letni mieszkaniec Kalisza stracił dużą sumę pieniędzy, gdyż na prośbę rzekomego doradcy finansowego zainstalował u siebie w telefonie niebezpieczny program, który miał umożliwić inwestowanie w kryptowalutę. Okazało się, że padł ofiarą oszustwa.

Jak wynika z relacji pokrzywdzonego na jednym z portali społecznościowych znalazł ogłoszenie dotyczące możliwości inwestycji w kryptowaluty. Po kontakcie z rzekomym przedstawicielem firmy inwestycyjnej, która miała pośredniczyć w tego typu transakcjach, 48-latek zdecydował się wykonać przelew, który miał być podstawą do utworzenia specjalnego konta. W przeciągu kilku dni oszuści wyłudzili od mężczyzny szczegółowe informacje dotyczące dowodu osobistego, karty kredytowej i numeru konta bankowego.

Kolejnym krokiem, który miał ułatwić kontakt kaliszanina z pracownikami firmy inwestycyjnej było zainstalowanie specjalnego oprogramowania na telefonie. Nieświadomy zagrożenia mężczyzna postąpił zgodnie z przekazywanymi instrukcjami i zainstalował program. Nie zdawał sobie sprawy, że w ten sposób dał oszustom możliwość zdalnego sterowania urządzeniem.

Po pewnym czasie okazało się, że na konto mężczyzny wpłynęły pieniądze z kredytu bankowego, o który nie występował. Cała kwota została przekazana na kilka innych kont, zgodnie z poleceniami rzekomego doradcy finansowego.

Policjanci po raz kolejny apelują o zdrowy rozsądek oraz dużą ostrożność przy transakcjach internetowych. Pamiętajmy, że nie należy udostępniać nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej, haseł do konta, jak też danych dotyczących kart płatniczych.

Zobacz również: Uwaga na oszustów internetowych! 82-latek stracił ponad 60 tys. zł
ŹRÓDŁOkalisz.policja.gov.pl
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments