W czwartek, 5 października doszło do pożaru budynku magazynowego na terenie jednej z firm na ulicy Ostrowskiej w Krotoszynie. Na miejscu działań pracowało 14 zastępów straży pożarnej w tym również strażacy z powiatu ostrowskiego.

Służby o pożarze zostały powiadomione o godzinie 10:09. Do zdarzenia skierowano strażaków z powiatu krotoszyńskiego, a działania krotoszyńskich strażaków wspierały zastępy z powiatów sąsiednich tj. drabina mechaniczna z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jarocinie oraz samochód gaśniczy z OSP Odolanów.

Pożarem objęte były pomieszczenia magazynowe, a ogień przepalał konstrukcję dachową. Podjęte przez strażaków działania doprowadziły do ograniczenia rozprzestrzeniania się pożaru.

W późniejszym etapie działań rozebrano częściowo poszycie dachu, w celu dotarcia do ukrytych zarzewi ognia, oraz usunięcia zagrożonych zawaleniem przepalonych elementów konstrukcyjnych dachu. Nadpalone materiały wynoszono na zewnątrz i dogaszano wodą.

fot: JRG Krotoszyn

Działania gaśnicze straży pożarnej trwały ponad 3 godziny. Na szczęście pracownicy firmy opuścili obiekt samodzielnie i nie odnieśli żadnych dolegliwości.

Zobacz również: Obywatelskie zatrzymanie. Uniemożliwili jazdę pijanemu kierującemu
ŹRÓDŁOgov.pl/web/kppsp-krotoszyn
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments