zdjęcie poglądowe, fot: pixabay.com

Do mieszkańców naszego regionu, jak już informowaliśmy kilka razy na naszym portalu dzwonią osoby, które podszywają się pod policjantów i chcą wyłudzić pieniądze. Podobnie było przed świętami, gdzie mieszkańcy powiatu kępińskiego otrzymywali telefony z fałszywymi informacjami o wypadkach drogowych swoich najbliższych.

Kępińscy policjanci w ostatnim czasie otrzymywali liczne sygnały od mieszkańców o telefonach, w których byli informowani o wypadkach z udziałem ich najbliższych oraz obowiązkiem zapłacenia kary grzywny.

Kolejna próba wyłudzenia pieniędzy okazała się jednak nieskuteczna. W miejscowości Nowa Wieś Książęca, policjanci zatrzymali 41 – letniego mieszkańca powiatu kaliskiego, który przyszedł do 72 – letniej kobiety odebrać naszykowane dla niego pieniądze. W toku dalszych czynności okazało się, że mężczyzna ten kilka godzin wcześniej dokonał taka samą metodą oszustwa na 76 – letniej mieszkance gminy Blizanów, od której odebrał pieniądze w kwocie 27 tysięcy złotych. Pieniądze zostały odzyskane i wróciły do właścicielki.

Jak przypominają policjanci – „funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie „ Akcjach”, których finałem ma być przekazanie pieniędzy.”
ŹRÓDŁOkepno.policja.gov.pl
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments