Policjanci interweniowali wobec agresywnego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w jednym z domów jednorodzinnych na ulicy Eustkowskiego w Kępnie.

W piątek 15 grudnia po godzinie 22:00 policjanci zostali zadysponowano do jednego z domów jednorodzinnych przy ulicy Eustkowskiego w Kępnie, gdzie miał być agresywny mężczyzna. Policjanci po dotarciu pod wskazany adres zostali poinformowani przez domowników, że agresywny mężczyzna znajduje się w piwnicy budynku.

Gdy policjanci weszli do piwnicy, 47-letni mieszkaniec Kępna grożąc trzymaną w ręce bronią oraz kasteto-nożem dokonał czynnej napaści na interweniujących wobec niego funkcjonariuszy. Nie stosował się do wydawanych wobec niego poleceń, w związku z czym zostały użyte środki przymusu bezpośredniego w postaci gazu oraz chwytów obezwładniających.

Po obezwładnieniu mężczyzny okazało się, że pistolet który posiadał to wiatrówka jednakże łudząco podobna do autentycznej broni palnej.

Jak również się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wskazało promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych, znieważenia funkcjonariuszy publicznych oraz zarzut zmuszania groźbą bezprawną do odstąpienia od czynności służbowej policjantów. Prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji, zakaz zbliżania się do interweniujących wobec niego funkcjonariuszy oraz poręczenia majątkowego w wysokości 5 tysięcy złotych na konto sum depozytowych Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.  

Zobacz również: Ostrowscy policjanci zachęcają: Zostań jednym z nas
ŹRÓDŁOKPP Kępno
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments