W piątek ostrzeszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Kraszewice porusza się z dużą prędkością pojazd marki Volkswagen, gdzie kierujący miał położyć na dachu niebieskiego „koguta”. Policjanci ustalili, że 19-letni mieszkaniec gminy Kraszewice chciał zrobić żart swojemu koledze.

28  lutego tego roku około 22:30 do dyżurnego KPP w Ostrzeszowie wpłynęło zgłoszenie, że za pojazdem zgłaszającego ma jechać z nadmierną prędkością pojazd marki Volkswagen, gdzie jego kierujący miał podczas jazdy wyciągnął na dach niebieski sygnał błyskowy, który włączył, by po chwili go zdjąć. Następnie odjechał z miejsca użycia sygnałów błyskowych.

Policjanci ustalili miejsce zamieszkania kierującego samochodem Volkswagen, którym okazał się 19-letni mieszkaniec gminy Kraszewice, który myślał, że w aucie przed nim jedzie jego kolega i chciał go nastraszyć dla żartu.

Niestety już samo posiadanie takiego urządzenia w pojeździe przez osobę do tego nieuprawnioną jest zabronione i grozi za to grzywna. Za użycie takiego urządzenia przez osobę nieuprawnioną przewidziana jest kara grzywny bądź aresztu na okres do 14 dni.




ŹRÓDŁOostrzeszow.policja.gov.pl