Napisz list o obwodnicy” – takim hasłem mieszkańcy Kalisza chcą zachęcić mieszkańców Kalisza do tego, aby masowo wysyłali listy do ważnych urzędników i polityków w sprawie obwodnicy miasta Kalisza, zwracając tym samym ich uwagę na problem braku działań decydentów w tej sprawie.

Według pomysłodawców akcji każdy kaliszanin będzie mógł podpisać przygotowany już przez organizatorów list, a następnie wrzucić go w kopercie do specjalnie przygotowanej urny. Listy będą regularnie wysyłane do osób, które mogą zająć się tematem obwodnicy, a od długiego czasu tego nie robią.

– Obwodnica Kalisza jest konieczna, aby przenieść ruch samochodów osobowych i ciężarówek poza Kalisz. Wiele z tych aut nie zatrzymuje się w mieście, a jedynie przez nie przejeżdża z uwagi na brak innej trasy. Skutkuje to korkami, hałasem i spalinami, których można by uniknąć, gdyby Droga Krajowa nr 25 została. Chcemy, aby mieszkańcy o to zaapelowali w swoich listach w formie petycji, na które przedstawiciele administracji publicznej będą musieli odpowiedzieć – mówi Dawid Borowiak, inicjator całej akcji.

Akcja wysyłania listów nie będzie jednorazowym przedsięwzięciem, lecz będzie trwała wiele miesięcy. Celem jest ciągłe przypominanie tematu obwodnicy decydentom, takim jak posłowie, GDDKiA czy nawet sam premier, który w kampanii wyborczej zapowiedział program budowy stu obwodnic.

– Znalezienie stu miejsc, gdzie można wybudować nowe obwodnice to nie jest prosta sprawa. Bardzo chętnie panu premierowi pomożemy, aby do znalezienia pozostało tylko 99 obwodnic, wskazując na potrzeby Kalisza w tym zakresie – mówi Maciej Antczak, prezes KoLibra Kalisz.

Organizatorzy poinformowali, że najbliższy możliwy termin podpisania listu to czwartek od godziny 15:00 do 17:00 przed ratuszem. O następnych działaniach będą informować pod tym linkiem: https://www.facebook.com/events/2553404768225867/ „W 2019 znajdę obwodnicę Kalisza na mapie”.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments