Z Regionu. Kierował po użyciu środków odurzających. Pasażerowie mieli przy sobie narkotyki.

0

W piątkowe popołudnie w miejscowości Kaliszkowice Kaliskie policjanci z Posterunku Policji w Mikstacie zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący według wskazań narkotestu znajdował się pod wpływem działania środków odurzających – amfetamina oraz THC. Pasażerowie samochodu posiadali przy sobie również środki odurzające.

Policjanci z Posterunku Policji w Mikstacie w piątek 28 lutego około godziny 17:30 zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący wzbudził ich podejrzenia. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało, że kierujący jest trzeźwy. Funkcjonariusze jednak uznali, że sprawdzą, czy mężczyzna nie jest pod wpływem innych substancji. Narkotest wskazał w ślinie obecność substancji psychoaktywnych – amfetaminy oraz THC. Kierującego Fordem 24 latka z powiatu ostrzeszowskiego zatrzymano. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań.

Podczas dalszych czynności przy kierującym oraz przy jego pasażerach ujawniono dalsze zabronione substancje – amfetaminę oraz marihuanę. Mężczyźni – 28-latek z powiatu ostrowskiego i 42-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, zostali zatrzymani i doprowadzeni do KPP w Ostrzeszowie, gdzie przedstawiono im zarzuty.
ŹRÓDŁOostrzeszow.policja.gov.pl