samochód, licznik
zdjęcie poglądowe, pixabay.com

Ostrzeszowscy policjanci zatrzymali kierującą pojazdem m-ki Peugeot w którym jak ujawniono licznik został cofnięty o 278 935 km. Jest to kolejny przypadek w naszym regionie ujawnienia cofniętego licznika pojazdu odkąd w życie weszły nowe przepisy.

W minioną sobotę w godzinach popołudniowych w miejscowości Książenice, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Ostrzeszowa zatrzymali do kontroli pojazd m-ki Peugeot, którym kierowała 20 letnia mieszkanka gm. Grabów n. Prosną.

Podczas kontroli ujawniono cofnięty licznik w/w pojazdu o 278 935 km. Policja prowadzi czynności wyjaśniające w kierunku ustalenia osoby, która ingerowała w zapis stanu licznika.

Jak już informowaliśmy od 1 stycznia weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy – Prawo o ruchu drogowym i policjanci mają obowiązek spisywania stanu licznika w kontrolowanych pojazdach, a następnie dane te przekazywane są do systemu „Centralnej Ewidencji Pojazdów”. Zgodnie z obowiązującymi przepisami cofanie i zlecenie cofnięcia licznika kilometrów to przestępstwa zagrożone karą więzienia do 5 lat.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments