Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego jednośladem mężczyznę. Okazało się, że siedzący za kierownicą motoroweru 44-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Kierujący motorowerem został zatrzymany do kontroli drogowej w pierwszy dzień nowego roku, na terenie gminy Stawiszyn. Powodem kontroli był brak przedniej lampy w pojeździe. Okazało się, że kierujący niesprawnym technicznie jednośladem, to 44-letni obywatel Ukrainy. Badanie alkomatem wykazało u 44-letniego mężczyzny blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na dłuższy czas, a także wysoka grzywna.

Policjanci apelują, aby reagować w przypadku niebezpiecznych zachowań innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkie osoby, które widzą, że osoba pijana chce wsiąść za kierownicę pojazdu powinny stanowczo zareagować. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców, którzy są często sprawcami kolizji oraz wypadków drogowych, również tych najtragiczniejszych w skutkach.
ŹRÓDŁOpolicja.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments