Mieszkaniec Kalisza, skuszony wizją szybkiego zarobku umożliwił oszustowi dostęp do swojego konta bankowego i w ten sposób stracił 16 tys. zł.

Do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zgłosił się mężczyzna, który poinformował o tym, że na portalu społecznościowym przeczytał reklamę dotyczącą inwestycji w spółkę paliwową. Kliknął we wskazany w publikacji link, po czym odebrał telefon od rzekomego przedstawiciela spółki, który przekazał, gdzie mężczyzna ma wpłacić kwotę 900 zł aby zakupić akcję. Chwilę po tym zgłaszający otrzymał informację ze swojego banku, iż ze względu na próbę nielegalnej transakcji jego konto zostało zablokowane.

Po upływie około czterech miesięcy do zgłaszającego zadzwonił przedstawiciel spółki aby dokończyć transakcję celem uzyskania dochodów z akcji. Poinformował go, że aby otrzymać zyski musi zainstalować na telefon odpowiednią aplikację. Zgłaszający jednak nie miał świadomości, że instalując ją udostępnia pulpit swojego telefonu oszustowi. W ten sposób przestępca wykorzystał posiadane dane i dokonał przelewu na swoje konto w kwocie 16 tys. zł.

O oszustach podszywających się pod PKN ORLEN pisaliśmy tydzień temu – LINK DO ARTYKUŁU. Jeszcze raz zachęcamy do zapoznania się z tą metodą działania przestępców i poinformowanie naszych znajomych czy członków rodziny. Być może uchronimy ich przed działaniem przestępców.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments