policja-areszt

Do Sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 35-latkowi, który publicznie nawoływał do mordowania uchodźców na granicy z Białorusią.

Akt oskarżenia do Sądu skierowała Prokuratura Rejonowa w Pleszewie. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyli przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którzy jak informują na swoim profilu w mediach społecznościowych – Krzysztof K. publicznie nawoływał do mordowania uchodźców na granicy z Białorusią. Wydawało mu się, że jest bezkarny. Udowodniliśmy, że się bardzo mylił. Podobnie jak wielu mu podobnych. Po naszym zawiadomieniu Prokuratura Rejonowa w Pleszewie wniosła do sądu akt oskarżenia. Krzysztof K. jest oskarżony o nawoływanie do nienawiści oraz publiczne nawoływanie do popełnienia zbrodni.”

Krzysztof K. miał w sierpniu 2021 roku, pod jednym z artykułów dotyczącym sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, gdzie koczowali uchodźcy z Afganistanu zamieścić komentarz – „Ja. Bym ich zabrał głęboko do lasu i po kulce w łeb szybko i bez boleśnie by było wszystkim nawet bachorom”.

Zobacz również: 84-latek myślał, że pomaga synowi. Stracił wszystkie oszczędności
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments