policja kajdanki zatrzymanie Ostrów
zdjęcie poglądowe

Dwóch obywateli Uzbekistanu dokonało w naszym regionie brutalnego rozboju. Zostali tymczasowo aresztowani.

Dwóch obywateli Uzbekistanu, w wieku 35 i 36 lat, dokonało rozboju na obywatelu Uzbekistanu używając przemocy polegającej na uderzeniu pokrzywdzonego pięścią w głowę i związaniu mu rąk i nóg sznurkiem i taśmą, a następnie grożąc mu użyciem noża,  pobiciem, spaleniem i pozbawieniem życia.

– Dokonali zaboru w celu przywłaszczenia pieniędzy w kwocie 10 000 zł , po czym przetrzymywali pokrzywdzonego skrępowanego i przywiązanego do krzesła w opisany wcześniej sposób kilka godzin, w celu zmuszenia jego matki mieszkającej w Uzbekistanie do przelania na wskazane rachunki łącznej kwoty 1 400 dolarów – grożąc jej za pośrednictwem aplikacji Telegram, że w braku niespełnienia żądań pozbawią pokrzywdzonego życia – informuje Maciej Meler Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do  zarzuconych im czynów i złożyli lakoniczne wyjaśnienia.

Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Przestępstwa to zagrożone są  karą pozbawienia wolności w wymiarze  do 20 lat  pozbawienia wolności.