Dwóch obywateli Uzbekistanu dokonało w naszym regionie brutalnego rozboju. Zostali tymczasowo aresztowani.
Dwóch obywateli Uzbekistanu, w wieku 35 i 36 lat, dokonało rozboju na obywatelu Uzbekistanu używając przemocy polegającej na uderzeniu pokrzywdzonego pięścią w głowę i związaniu mu rąk i nóg sznurkiem i taśmą, a następnie grożąc mu użyciem noża, pobiciem, spaleniem i pozbawieniem życia.
– Dokonali zaboru w celu przywłaszczenia pieniędzy w kwocie 10 000 zł , po czym przetrzymywali pokrzywdzonego skrępowanego i przywiązanego do krzesła w opisany wcześniej sposób kilka godzin, w celu zmuszenia jego matki mieszkającej w Uzbekistanie do przelania na wskazane rachunki łącznej kwoty 1 400 dolarów – grożąc jej za pośrednictwem aplikacji Telegram, że w braku niespełnienia żądań pozbawią pokrzywdzonego życia – informuje Maciej Meler Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.
Przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do zarzuconych im czynów i złożyli lakoniczne wyjaśnienia.
Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Przestępstwa to zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze do 20 lat pozbawienia wolności.


















