zdjęcie poglądowe, fot: pixabay.com

W miniony weekend funkcjonariusze Posterunku Policji w Mikstacie ujawnili lokal rozrywkowy czynny i obsługujący klientów mimo obowiązującego stanu epidemii. Wobec właścicieli interwencję podejmowano zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

W sobotę, 21 marca 2020 roku na terenie gminy Mikstat policjanci ujawnili otwarty lokal rozrywkowy, w którego środku znajdowali się klienci spożywający napoje alkoholowe. W rozmowie z policjantami właściciele twierdzili, że wiedzą o obowiązującym zakazie, ale z czegoś muszą też żyć. Policjanci polecili zamknąć lokal i dopilnowali wykonania tego polecenia.

Następnego dnia, w niedzielę, policjanci musieli podejmować podobne działania w tym samym lokalu. Właściciele uznali, że lokal może być otwarty, jeżeli poinformują klientów, że sprzedaż alkoholu odbywa się na wynos. Niestety, mylili się. I tym razem interwencja dzielnicowych zakończyła się sporządzeniem dokumentacji dla Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym od 14 marca Rozporządzeniem Ministra Zdrowia Polska objęta jest stanem zagrożenia epidemiologicznego. Wiąże się z tym szereg obostrzeń, w tym całkowity zakaz prowadzenia działalności rozrywkowej. W tym związanej z konsumpcją i podawaniem napojów.

Nie jest to jedyny przypadek w naszym regionie otwarcie miejsca, który zgodnie z decyzją władz powinien być zamknięty dla klientów. W sobotę informowaliśmy o otwartej w Ostrowie Wielkopolskim siłowni, której właściciel został ukarany mandatem karnym. Pisaliśmy o sprawie TUTAJ>>>
ŹRÓDŁOostrzeszow.policja.gov.pl