Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło na drodze S-8 w powiecie kępińskim, gdzie kierująca samochodem Audi pod wpływem alkoholu doprowadziła do zdarzenia drogowego w którym łącznie wzięło udział 8 osób.

Na drodze S-8 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Wieruszów podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej pojazd Audi. Styl jazdy kierującej tym samochodem wskazywał, że może ona znajdować się pod wpływem alkoholu.

Kobieta nie reagowała na wydawane polecenia do zatrzymania się, na sygnały świetlne i dźwiękowe, a w pewnym momencie gwałtownie przyspieszyła i doprowadziła do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Najechała bowiem na tył pojazdu marki Renault, który następnie wypadł z drogi i uderzył w barierki rozdzielające pasy jezdni. Pojazdem Renault podróżowało pięć osób, a kierującą była 20-latka z Niemiec.

Jak się okazało samochodem marki Audi kierowała 32-latka z województwa świętokrzyskiego i podróżowała z nią dwójka dzieci w wieku 2 i 8 lat. Przypuszczenia policjantów się potwierdziły, była ona nietrzeźwa. Badanie alkomatem wskazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W wyniku tego zdarzenia jedna z pasażerek Renault trafiła do szpitala w Kępnie z ogólnymi obrażeniami ciała. Na szczęście pozostałym uczestnikom tego zdarzenia nic się nie stało.

Funkcjonariusze KPP Kępno zatrzymali 32-latkę, która następnie została umieszczona w policyjnym areszcie. Straciła swoje uprawnienia do kierowania pojazdami i teraz przed Sądem opowie za popełnione przestępstwa.

Zobacz również: Kradł przewody elektryczne z budowy. Teraz grozi mu 5 lat pozbawienia wolności
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments