W niedzielę, 1 marca, 21-letni kierujący Fiatem Ducato nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać przed policjantami. Po chwili stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewo.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Koźminku podczas patrolowania miejscowość Ceków Kolonia zwrócili uwagę na samochód Fiata Ducato, który poruszał się w sposób wskazujący na to, że jego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Policjanci postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej, jednak mężczyzna siedzący za kierownicą, pomimo wyraźnych znaków dawanych przez funkcjonariuszy, nie zatrzymał się, a wręcz przeciwnie – dodał gazu i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za samochodem.

Kilka minut później kierowca fiata stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył drzewo. 21-latek próbował kontynuować ucieczkę pieszo, zostawiając w samochodzie rannego pasażera. Szybko został jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy. Pasażer auta, który odniósł obrażenia w wyniku wypadku, trafił pod opiekę lekarzy.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca fiata miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz 5 lat pozbawienia wolności.

Niestety nie jest to jedyny nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany w ostatnich dniach w naszym regionie. Wczoraj pisaliśmy o obywatelskim zatrzymaniu w Ostrowie, gdzie kierujący miał 1,5 promila. Więcej na ten temat TUTAJ>>>

Natomiast policjanci z Mikstatu zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący według wskazań narkotestu znajdował się pod wpływem działania środków odurzających – amfetaminy oraz THC. Pasażerowie w tym mieszkaniec powiatu ostrowskiego, posiadali przy sobie również środki odurzające. Więcej na ten temat TUTAJ>>>
ŹRÓDŁOKMP w Kaliszu