Policja Ostrów Wielkopolski kajdanki
zdjęcie poglądowe FOT: pixabay.com

Zarzut kradzieży mienia usłyszał 29-latek, który z terenu jednego z jarocińskich przedsiębiorstw, dokonał kradzieży ładowarki teleskopowej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jarocińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o leżącej w przydrożnym rowie w Cielczy ładowarce teleskopowej JCB. Kilka minut po przyjeździe na miejsce zdarzenia policjantów pojawił się tam także właściciel jednej z lokalnych firm informując, że ładowarka o wartości ponad 70.000 zł znajdująca się w rowie została nad ranem skradziona. Sprawca pozostawił na jednej z pobliskich posesji widły od maszyny, a następnie jadąc ulicą Poznańską stracił panowanie nad ładowarką i podróż zakończył w rowie, gdzie pozostawił skradziony sprzęt.

Policjanci szybko ustalili sprawce kradzieży, którym okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego. Po zatrzymaniu policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że w swoim organizmie ma 1,6 promila alkoholu.

Gdy 29-latek wytrzeźwiał, usłyszał dwa zarzuty. Jeden dotyczący kradzieży mienia, drugi kierowania tym mieniem będąc w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Mężczyzna przyznał się do obu zarzutów i jak zeznał, skradzioną ładowarkę zamierzał w przyszłości sprzedać.

Zobacz również: W Ostrowie zatrzymano podejrzanego o współudział w zabójstwie niderlandzkiego dziennikarza
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments