Komendant Powiatowy Policji w Krotoszynie insp. Mariusz Jaśniak wraz ze swoim zastępcą spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 im. Wojska Polskiego Krotoszynie. Podziękował im za wspaniałą, godną naśladowania postawę. Młodzi ludzie bez wahania przekazali Policji znaleziony portfel, w którym znajdowała się duża suma pieniędzy oraz karta bankomatowa i dokumenty.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie wracając po zakończonych lekcjach do domu na ul. Sienkiewicza w Krotoszynie zauważyli, że z dachu samochodu spadł portfel, z którego wypadła duża suma pieniędzy. Chłopcy pozbierali rozrzucone banknoty, powiadomili rodziców, a następnie patrol Policji. Mundurowi szybko dotarli do poszkodowanej kobiety, która straciła swoje mienie. Okazało się, że wypłaciła pieniądze z bankomatu, a następnie położyła portfel na dachu samochodu. Na szczęście trafiła na uczciwych znalazców. Jak się okazało cała kwota 4000 zł, którą wypłaciła z bankomatu odnalazła się.

Komendanci, V-ce Dyrektor Szkoły oraz wychowawca klasy do której uczęszczają dzieci podziękowali za obywatelską postawę. Należy podkreślić, że takie zachowanie zasługuje na wyróżnienie, pochwałę i najwyższe uznanie. Chłopcy otrzymali podziękowania i upominki ufundowane przez szkołę oraz Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Na ręce uczniów przekazane zostały również listy gratulacyjne dla ich rodziców.
ŹRÓDŁOkrotoszyn.policja.gov.pl