W najbliższą niedziele, 4 lutego w Kaliszu odbędzie się pierwszy w Południowej Wielkopolsce pokazie kotów rasowych.

W lutym każdego roku, obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Z tej okazji organizacje zrzeszające miłośników kotów, organizują pokazy kotów rasowych. W najbliższą Niedzielę 4 lutego, po raz pierwszy w Południowej Wielkopolsce odbędzie się tego typu impreza. Najpiękniejsze koty będzie można zobaczyć w Kaliszu, w sali Technikum  Św Józefa przy ul. Złotej 144a , w godzinach 10-16.

Organizatorem imprezy jest Poznański Klub Kota Rasowego Amo Feles, zrzeszający miłośników tych pięknych zwierząt, którzy prowadzą legalne hodowle, a ich koty nagradzane są najwyższymi notami na międzynarodowych wystawach.

Podczas pokazu będzie można zobaczyć kilkadziesiąt kotów reprezentantów kilkunastu ras, w różnym wieku i w różnych kolorach futra. Będą zarówno popularne rasy jak i te rzadko spotykane. Organizatorzy spodziewają się puszystych ragdolli, „miśkowatych” kotów brytyjskich w wersji krótko i długowłosej, i być może rzadkich kotów perskich oraz egzotycznych, a także potężnie zbudowanych maine coonów,  kotów rasy devon rex o pofalowanym futerku, a także całkiem nagich sfinksów.

Na pokazie zagoszczą także najpiękniejsze koty w Polsce – zdobywcy tytułu National Winner oraz te, które reprezentowały Polskę na wystawie Światowej w Strasbourgu w ubiegłym roku.

Na tego typu spotkaniach zwiedzający mają niecodzienną okazję bezpośredniego kontaktu z hodowcami kotów. Będzie można porozmawiać i uzyskać cenne wskazówki na temat rozwoju i pielęgnacji kotów danej rasy. Nie zabraknie również stoisk, na których będzie można zakupić kocie akcesoria. Celem takich pokazów jest nie tylko promocja kotów rasowych, ale także podnoszenie świadomości potrzeb kotów wolnobytujących oraz wsparcie organizacji pomocowych dla bezdomnych zwierząt.

Wstęp na imprezę jest biletowany: bilet normalny 15 zł ulowy 10zł
ŹRÓDŁOfot: organizator
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments