Policja Ostrów Wielkopolski kajdanki
zdjęcie poglądowe FOT: pixabay.com

Dwóch mieszkańców Pleszewa zostało zatrzymanych za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad psem. Uderzali go cegłami oraz szpadlem. Grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Pleszewie skierowała do Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanych w dniu 16 czerwca 2020 r. dwóch mieszkańców Pleszewa w wieku 42 i 49 lat podejrzanych o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad psem. Mężczyźni na terenie jednego z pustostanów w czasie spotkania towarzyskiego w godzinach wieczornych spożywali alkohol, gdzie podjęli decyzje o uśmierceniu jakiegoś zwierzęcia.

– W oparciu o poczynione ustalenia Prokurator zarzucił mężczyznom, że działając ze szczególnym okrucieństwem zadając uderzenie z dużą siłą oraz agresją cegłami oraz szpadlem uderzali w okolice głowy uwiązanego na łańcuchu psa wabiącego się „Bąbel” co doprowadziło powstania u niego szeregu poważnych obrażeń ciała w tym szczególności głowy i szczeki oraz skutkowało pomimo wdrożenia pomocy weterynaryjnej koniecznością jego uśpienia – informuje Maciej Meler, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Po zatrzymaniu u jednego z mężczyzn badanie alkomatem wykazało 2,92 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a u drugiego 0,7 promila.

Zarzucany podejrzanym czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.