Policja

Po kilku dniach poszukiwań policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o śmiertelne potrącenie samochodem rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku.

W czwartek 26 października około godz. 20.40 na drodze wojewódzkiej w Bachorzewie w powiecie jarocińskim doszło do zdarzenia drogowego w wyniku którego potrącony został 68-letni rowerzysta.

Policjanci, którzy dotarli na miejsce nie zastali tam sprawcy zdarzenia. Na jezdni natomiast leżał mężczyzna z widocznymi urazami powstałymi najprawdopodobniej w wyniku potrącenia, który chwilę później, w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala w Jarocinie. Jak się okazało, obrażenia były na tyle poważne, że mężczyzna zmarł.

Sprawca, który potrącił rowerzystę nie zatrzymał się, żeby sprawdzić co się stało i nie udzielił pomocy poszkodowanemu. Odjechał,  nie wzywając nawet służb ratunkowych.

Nie było żadnych naocznych świadków zdarzenia, jednak policjanci przeanalizowali zapisy z monitoringów znajdujących się w odległości kilkunastu kilometrów od miejsca zdarzenia w obu kierunkach drogi, co pozwoliło  wytypować pojazd, który mógł uczestniczyć w zdarzeniu. Był to samochód ciężarowy marki Volvo i jak się okazało, kierował nim 37-letni mężczyzna.

Został on zatrzymany i usłyszał prokuratorskie zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci warunkowego tymczasowego aresztowania na trzy miesiące z możliwością zamiany na poręczenie majątkowe. Grozi mu kara od 5 do nawet 20 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: Uwaga! Oszuści zaatakowali dzisiaj w Ostrowie
ŹRÓDŁOpolicja.gov.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments