zdjęcie poglądowe, fot: pixabay.com

W niedzielę, 12 kwietnia 2020 roku w Ostrzeszowie dwóch mężczyzn, będąc pod wpływem alkoholu, testowało sprzęt do wędkowania na parkingu. Na interwencję policjantów zareagowali agresją. Zostali ukarani mandatami.

W niedzielę 12 kwietnia, około godziny 10:45 dwóch mężczyzn na parkingu w Ostrzeszowie miało testować  pod wyraźnym wpływem alkoholu sprzęt wędkarski. Mężczyźni mieli, zarzucając wędki do uprzednio przygotowanych misek z wodą, uszkadzać pobliskie pojazdy haczykami. Nadto, mieli chodzić i skakać po zaparkowanym pojeździe, który należał do partnerki jednego z mężczyzn. Kobieta nie zgłosiła jednak uszkodzenia mienia.

Jak informują ostrzeszowscy policjanci – „Jeden z mężczyzn nie chciał przyjąć do wiadomości, że to, co robi, może stwarzać zagrożenie dla innych. Dał temu głośny i wulgarny wyraz, zaczął przejawiać agresję wobec interweniujących funkcjonariuszy. Nie pomogły prośby i polecenia policjantów, dopiero zastosowanie środków przymusu bezpośredniego ostudziło zapał krewkiego mężczyzny. „

Obydwaj mężczyźni zostali za swoje zachowanie ukarani mandatami.
ŹRÓDŁOostrzeszow.policja.gov.pl