Do szpitala trafił 36-letni mężczyzna po tym, jak został ugodzony nożem przez swoją partnerkę. Kobieta został aresztowana na okres 2 miesięcy, a za spowodowanie uszkodzenia ciała grozi jej 7,5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w centrum Jarocina, gdzie pomiędzy 36-letnim mężczyzną i jego znajomą, z którą spożywał alkohol, wywiązała się kłótnia. W trakcie awantury kobieta wzięła do ręki nóż kuchenny i ugodziła nim mężczyznę. Cios trafił w ofiarę w okolice barku powodując głęboką ranę.

Po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia na miejsce natychmiast udał się patrol policji. Pod wskazanym adresem zastali zamknięte od wewnątrz drzwi i pomimo pukania i wydawanych poleceń o ich otwarciu, drzwi pozostawały zamknięte. Funkcjonariusze użyli więc siły by dostać się do wnętrza mieszkania. Po wejściu do niego zastali tam krwawiącego 36-latka i kobietę. Mężczyzna z widoczną raną kłutą został zabrany do miejscowego szpitala, a kobieta zatrzymana.

Policjanci sprawdzili na miejscu stan trzeźwości 27-latki, a badanie wykazało, że kobieta ma w swoim organizmie 3,4 promila alkoholu.

Po wytrzeźwieniu kobieta usłyszała zarzut naruszenia czynności ciała 36-letniego mężczyzny. Podczas przesłuchania nie przyznała się do zarzucanego jej czynu. Sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Kobieta spędzi tam najbliższe 2 miesiące.

Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat więzienia. Ponieważ kobieta była już wcześniej była karana i odbywała karę pozbawienia wolności za przestępstwa, w których wykazywała agresję, postawiono jej zarzut popełnienia czynu w warunkach recydywy co może skutkować orzeczeniem kary nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Zobacz również: Wszystkich Świętych. Będzie kilka zmian w organizacji ruchu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments