zdjęcie poglądowe, fot: pixabay.com

Zarzut kradzieży usłyszeli dwaj mężczyźni w wieku 35 i 37 lat, którzy okradli jedną z hurtowni na terenie Kalisza. Sprawcy przestępstwa byli tak niecierpliwi, że chwilę po kradzieży postanowili skonsumować część swojego łupu.

Policjanci zostali skierowani w pobliże hurtowni na terenie Kalisza, gdzie według zgłoszenia miało dojść do kradzieży. Dojeżdżając we wskazane miejsce funkcjonariusze zauważyli osoby, które piły alkohol. W trakcie rozmowy z policjantami, dwaj mężczyźni nie potrafili wyjaśnić w logiczny sposób, gdzie kupili piwo, które pili.

Chwilę później, w zaroślach policjanci odnaleźli ukryte skrzynki z piwem. Jak się okazało, wszystkie pochodziły z terenu pobliskiej hurtowni.

Jak ustalili policjanci przestępczy duet działał przez okres blisko dwóch tygodni, wynosząc z terenu hurtowni skrzynki i „czteropaki” z piwem. Łącznie ukradli 380 butelek oraz ponad 90 puszek piwa o wartości ponad 2 tys. złotych. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments