Policjanci zatrzymali 43-letniego kierującego samochodem marki Audi, który w ciągu kilkunastu sekund uzbierał 29 punktów karnych.

Policjanci z Kalisza zatrzymali do kontroli 43-latka, który nie tylko nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i przekroczył dopuszczalną prędkość, ale również wyprzedzał na przejściu dla pieszych.

Policjanci nałożyli na kierującego mandaty w łącznej kwocie 2400 złotych, a do jego konta przypisanych zostało dodatkowo 29 punktów karnych.

Również nieodpowiedzialnie zachował się kierujący samochodem marki Opel w miejscowości Wyganów w powiecie krotoszyńskim. Policjanci zmierzyli prędkość pojazdu marki Opel Vectra. Pomiar wskazał, że kierujący przekroczył o 33 km/h dopuszczalną prędkość. Policjant dał znak do zatrzymania pojazdu i wskazał miejsce gdzie ma się zatrzymać. Kierujący zwolnił a następnie przyspieszył i oddalił się w kierunku Kobylina.

W trakcie pościgu ustalono właściciela pojazdu. Pod adresem właściciela zatrzymano pojazd. Okazało się ze kierował tym pojazdem 23 letni mieszkaniec Kobylina. W trakcie rozmowy kierowca przyznał się do kierowania samochodem w miejscowości Wyganów i do tego, że wystraszył się kontroli drogowej gdyż ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem.

Policjanci za przekroczenie prędkości o 33 km/h ukarali mandatem karnym kredytowym w wysokości 800 zł. i 9 pkt. karnych. Za niezastosowanie się w celu uniknięcia kontroli , do sygnałów osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego , nakazującej zatrzymanie pojazdu ukarano kierującego mandatem karnym w wysokości 1000 zł i 15 pkt karnych.

Kierowca łącznie otrzymał mandaty na kwotę 1800 zł i 24 pkt . karne i odpowie za nie stosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdami przed sądem.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments