fot: KPP Kepno

Sąd Rejonowy w Kępnie aresztował na trzy miesiące dwóch mężczyzn, którzy złamali nałożony na nich obowiązek izolacji domowej w związku ze stwierdzeniem u nich zarażenia wirusem Covid-19.

W miniony piątek policjanci pełniący służbę na terenie Kępna, w ramach pełnionej służby związanej z codzienną kontrolą osób poddanych kwarantannie ustalili, iż dwaj obywatele Ukrainy mieszkający na jednym z kępińskich osiedli, pomimo nałożonego na nich obowiązku izolacji domowej – opuścili miejsce zamieszkania. Po kilku minutach policjanci zatrzymali samochód, którym poruszali się poszukiwani mężczyźni, a z poczynionych ustaleń wynikało, że pod koniec maja stwierdzono u nich zarażenie wirusem Covid -19.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, iż dopuścili się oni przestępstwa sprowadzenia powszechnego zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób podjęto decyzję o ich zatrzymaniu. Zostali oni następnie przetransportowani do specjalnie przygotowanego na tego typu przypadki aresztu policyjnego w Poznaniu.

W wyniku przeprowadzonych przeszukań, zabezpieczeniu i analizie nagrań monitoringów, przesłuchań świadków – zabezpieczono niepodważalne dowody świadczące, iż 27-latek i 45-latek, co najmniej kilkadziesiąt razy złamali obowiązek izolacji domowej.

Przedstawiono im zarzut popełnienia przestępstwa sprowadzenia powszechnego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, za które grozi kara do 8 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Kępnie zastosował izolacyjny środek zapobiegawczy i aresztował mężczyzn na trzy miesiące.

Zobacz również: Koronawirus. Kolejne przypadki zakażenia w powiecie ostrowskim
ŹRÓDŁOkepno.policja.gov.pl