zdjęcie poglądowe

Policjanci przedstawili zarzut trzem kobietom podejrzanym o posługiwanie się cudzą kartą płatniczą. Funkcjonariusze ustalili, że 56-latka przywłaszczyła znalezioną kartę płatniczą i wspólnie z córką oraz jej koleżanką wybrały się na zakupy.

Policjanci z Kalisza zostali powiadomieni o przywłaszczeniu karty płatniczej. Z relacji osoby zawiadamiającej wynikało, że sprawca zdążył trzynastokrotnie posłużyć się kartą, płacąc zbliżeniowo w rożnych punktach handlowych.

W trakcie postępowania policjanci zabezpieczyli m.in. nagrania z monitoringów i po jego analizie wytypowali sprawczynię przestępstwa. Okazała się nią 56-latka, której wspólniczką była 29-letnia córka oraz jej 31-letnia koleżanka. Wszystkie używały cudzej karty płacąc za zakupy w sklepach.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili kobietom zarzuty. Wszystkie odpowiedzą za posługiwanie się cudzą kartą płatniczą, a dodatkowo 56-latka odpowie za przywłaszczenie cudzej karty.


Policjanci przypominają, że płatność zbliżeniowa cudzą kartą to przestępstwo kradzieży z włamaniem. Sprawca pokonując zabezpieczenia włamuje się do systemu elektronicznego i kradnie pieniądze stanowiące cudzą własność. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem na podstawie art. 279 § 1 kk grozi kara 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku ciągu przestępstw sąd może wymierzyć karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Dlatego też pamiętajmy, że w przypadku odnalezienia jakichkolwiek dokumentów, czy też kart bankomatowych należy niezwłocznie przekazać je do organu wydającego. Osoby, które zgubiły lub została im skradziona karta płatnicza, powinny natychmiast powiadomić placówkę bankową i zablokować możliwość dokonywania płatności przez osoby nieuprawnione, co pozwoli uniknąć utraty środków znajdujących się na koncie.

Zobacz również: Rozpoznajesz tego mężczyznę? Szukają go ostrowscy policjanci
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments