Zatrzymany został przez policjantów 39-letniego obywatela Ukrainy, który przewoził 4 nielegalny imigrantów. Wszystkie osoby zostały przekazane Straży Granicznej.

Policjanci po uzyskaniu informacji, że drogą ekspresową S-8 może poruszać się pojazd, którym przewożeni są imigranci nielegalnie przebywający na terenie Polski ustawili punkt kontrolny w miejscowości Kierzno. O godzinie 9:00 został zatrzymany do kontroli pojazd marki Renault. Za kierownicą osobówki siedział obywatel Ukrainy, który w pojeździe przewoził czterech Syryjczyków przebywających na terenie Polski nielegalnie.

Dodatkowo zatrzymany 39-latek, który przewoził imigrantów, stworzył realne zagrożenie w ruchu drogowym oraz kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu za co został ukarany mandatami karnymi w wysokości 2600 złotych.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa policjanci zatrzymali wszystkie osoby i przekazali funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Zatrzymany przewoźnik odpowie za zorganizowanie innym osobom przekroczenia wbrew przepisom granicy Rzeczpospolitej Polskiej, a grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast pasażerowie odpowiedzą za nielegalne przekroczenie granicy.

Zobacz również: 64-latka liczyła na szybki i pewny zysk. Straciła 120 tysięcy złotych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments