Trzy osoby zostały zatrzymane w naszym regionie w prowadzonej sprawie dotyczącej handlu ludźmi. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu złożyła do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Handel ludźmi to nazwa przestępczego procederu, będącego współczesną formą niewolnictwa. Tak w skrócie stanowi opis tego przestępstwa. Należy jednak przede wszystkim pamiętać, iż jest to przestępstwo godzące w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka.

W poniedziałek, kaliscy policjanci otrzymali informację, że pod jednym z marketów znajduje się osoba niepełnosprawna, która jest zmuszana do żebractwa. Już na miejscu policjanci ustalili, że pokrzywdzony to 50-letni obywatel Łotwy. Z jego relacji wynikało, że przebywa na terenie Polski od kilku miesięcy i jest zmuszany do żebrania pod różnymi marketami. Wszystkie pieniądze, przekazywał 49-letniemu obywatelowi Mołdawii, który przywiózł go na teren naszego kraju i zmuszał do żebractwa.

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby związane z tą sprawą. Zatrzymani to 23-letni mężczyzna oraz 43-letnia kobieta, również obywatele Mołdawii.

Zatrzymani usłyszeli dziś zarzuty handlu ludźmi. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Zobacz również: Zgwałcił 8-latkę. Usłyszał wyrok – 4 lata pozbawienia wolności
ŹRÓDŁOkalisz.policja.gov.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments