zdjęcie poglądowe, fot: pixabay.com

Dzięki informacjom od świadków zdarzenia, policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież katalizatorów dla których dochodziło na terenie Kalisza.

Policjanci o godzicie 3.00 zostali powiadomieni o mężczyźnie, który pojawił się na jednym z osiedlowych parkingów. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna może kraść katalizator z zaparkowanego hyundaia. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, którzy szybko zlokalizowali leżącego pod autem mężczyznę. 48-latek miał przy sobie narzędzia służące do wycinania katalizatorów.

Zatrzymanemu przedstawiono łącznie pięciu zarzutów, a straty oszacowane przez pokrzywdzonych w tych sprawach wyniosły blisko 10 tys. złotych. Podejrzanemu grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna może mieć związek z innymi tego typu sprawami do których doszło na terenie Kalisza. Dlatego o kontakt policjanci z Kalisza proszą właścicieli pojazdów marek: Land Rover, Toyota, Mercedes, Volkswagen oraz Ford, którzy padli ofiarą tego typu przestępstwa.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments