Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który w domu posiadał nielegalny arsenał amunicji. W czasie przeszukania u zatrzymanego zabezpieczono ostrą amunicję, pociski artyleryjskie oraz pojemnik z trotylem i innymi niebezpiecznymi substancjami.

1 stycznia w godzinach popołudniowych dyżurny jarocińskiej komendy odebrał zgłoszenie o strzałach na terenie lasu w Brzostowie. Zdaniem zgłaszającego, nieznany mu mężczyzna strzelał z broni palnej. Podczas przeprowadzonej na miejscu kontroli, policjanci znaleźli w pojeździe 52-latka strzelbę czarno-prochową, łuski, kule oraz kapiszony.

Następnie przeprowadzono przeszukanie w jego miejscu zamieszkania, gdzie zabezpieczono m.in. pociski artyleryjskie i karabinowe, amunicja do broni myśliwskiej i palnej, łuski. Mężczyzna przechowywał w budynku także trotyl i inne niebezpieczne substancje do wytwarzania czarnego prochu.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego, mężczyzna przyznał się do stawianego mu zarzutu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności na okres od 6 miesięcy do lat 8.

Mężczyzną był już wcześniej karany za nielegalne posiadanie broni i amunicji.

Prokurator zastosował wobec niego środek w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego w wysokości 3.000 zł.
ŹRÓDŁOKPP w Jarocinie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments