fot: KPP Ostrzeszów

Krotoszyńscy policjanci zatrzymali trzy osoby związane z fikcyjnym zgłoszeniem kradzieży samochodu marki BMW 7 wartości 170 tys. zł. Właściciel, który chciał wyłudzić w ten sposób odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej został zatrzymany razem z dwoma wspólnikami.

Na początku października 51-letni mieszkaniec Kalisza zgłosił kradzież samochodu marki BMW 750 Xdrive o wartości 170 tysięcy złotych. Po przesłuchaniu zgłaszającego policjanci ze specjalnej komórki zajmującej się zwalczaniem przestępczości samochodowej zaczęli zbierać informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawców kradzieży.

W miarę rozwoju sprawy po dokładnym sprawdzeniu i przeanalizowaniu informacji, funkcjonariusze mieli coraz większe wątpliwości co do tego, że faktycznie doszło do kradzieży. Po ponad trzech miesiącach pracy operacyjnej i dochodzeniowej, funkcjonariusze zebrali materiał potwierdzający fikcyjne zgłoszenie kradzieży pojazdu. W wyniku działań kryminalni zatrzymali 51-letniego zgłaszającego, 46-letniego mieszkańca powiatu kaliskiego i 43-letniego mieszkańca powiatu aleksandrowskiego zamieszanych w ten proceder.

Wszyscy usłyszeli zarzuty oszustwa, zgłoszenia przestępstwa, którego nie popełniono oraz składania fałszywych zeznań. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozorów i poręczeń majątkowych w łącznej kwocie 180 tysięcy złotych. Mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
ŹRÓDŁOkrotoszyn.policja.gov.pl
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments