zdjęcie poglądowe

W Sądzie Okręgowym w Kaliszu zapadł wyrok wobec 51-letniego mężczyzny, który na terenie powiatu pleszewskiego zgwałcił 8-letnią dziewczynkę. Został skazany na 4 lata pozbawienia wolności.

W czerwcu ubiegłego roku, 51-letni mężczyzna w jednej z miejscowości w powiecie pleszewskim zgwałcił 8-letnia dziewczynkę. Kilka lat wcześniej dopuścił się on podobnego czynu i został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Sąd Okręgowy w Kaliszu skazał go teraz za czyn popełniony na 8-latce na cztery lata pozbawienia wolności oraz orzekł zakaz zajmowania wszelkich stanowisk, wykonywania wszelkich zawodów oraz prowadzenia działalności związanej z wychowywaniem, leczeniem i edukacją małoletnich lub opieką nad nimi przez 10 lat. Ponadto nie może zbliżać się do swojej ofiary na odległość mniejsza niż 50 metrów oraz ma się poddać terapii dla osób z zaburzeniami osobowości mającej na celu zmniejszenie zaburzeń sfery popędowej, korekcji nieprawidłowych zachowań i postaw dotyczących sfery seksualnej, impulsywności i rozładowania agresji.

Wyrok jest tak niski, gdyż jak się okazuje Sąd Rejonowy w Pleszewie skazał mężczyznę na 4 lata pozbawienia wolności. Jednak sąd ten nie był właściwy do rozpoznania tej sprawy, a od wyroku odwołał się tylko obrońca. Brak środka odwoławczego ze strony prokuratury spowodował, że kara nie mogą być wyższa niż wcześniej zasądzona.

Wyrok nie jest prawomocny.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments