Trwa się zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
Już w najbliższą sobotę, 23 maja mieszkańcy poniższych ulic będą mogli oddać odpady wielkogabarytowe:
Azaliowa, Cyprysowa, Drzymały, Głogowa, Grabowa, Grzybowa, Jałowcowa, Jastrzębia, Jaśminowa, Kokosowa, Leszczynowa, Limbowa, Magnoliowa, Migdałowa, Olchowa, Oliwkowa, Olszynowa, Słonecznikowa, Środkowa, Wilcza, Wylotowa, Zefirowa, Złota.
Odpady wielkogabarytowe w dniu odbioru należy wystawić/dostarczyć do godziny 7:00, w sposób niestwarzający zagrożenia i utrudnienia dla ruchu drogowego:
- posesje jednorodzinne – przed posesję (na chodnik),
- posesje wielolokalowe (np. bloki) – przy zasiekach śmietnikowych,
- ścisłe centrum – dostarczyć do wyznaczonego punktu.
Przypominamy, że do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy m.in. szafy, stoły, krzesła, wersalki, fotele, drzwi, dywany, okna.
Odpadem wielogabarytowym nie jest zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady remontowo-budowlane, części samochodowe oraz inne odpady niebezpieczne m.in. akumulatory, baterie, farby, leki, strzykawki, opony.
Zobacz również: Prezes miejskiej spółki ponownie tymczasowo aresztowany




















