odpady wielkogabarytowe Ostrów
zdjęcie poglądowe

Trwa się zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Już w najbliższą sobotę, 23 maja mieszkańcy poniższych ulic będą mogli oddać odpady wielkogabarytowe:

Azaliowa, Cyprysowa, Drzymały, Głogowa, Grabowa, Grzybowa, Jałowcowa, Jastrzębia, Jaśminowa, Kokosowa, Leszczynowa, Limbowa, Magnoliowa, Migdałowa, Olchowa, Oliwkowa, Olszynowa, Słonecznikowa, Środkowa, Wilcza, Wylotowa, Zefirowa, Złota.

Odpady wielkogabarytowe w dniu odbioru należy wystawić/dostarczyć do godziny 7:00, w sposób niestwarzający zagrożenia i utrudnienia dla ruchu drogowego:

  • posesje jednorodzinne – przed posesję (na chodnik),
  • posesje wielolokalowe (np. bloki) – przy zasiekach śmietnikowych,
  • ścisłe centrum – dostarczyć do wyznaczonego punktu. 

Przypominamy, że do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy m.in. szafy, stoły, krzesła, wersalki, fotele, drzwi, dywany, okna.

Odpadem wielogabarytowym nie jest zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady remontowo-budowlane, części samochodowe oraz inne odpady niebezpieczne m.in. akumulatory, baterie, farby, leki, strzykawki, opony.

Zobacz również: Prezes miejskiej spółki ponownie tymczasowo aresztowany