zdjęcie poglądowe, fot: pixabay.com

Z końcem czerwca upływa termin składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) i obowiązek ten dotyczy każdego właściciela lub zarządcy nieruchomości, także zarządcy ogródków działkowych. W Ostrowie Wielkopolskim do tej pory wpłynęło 40% wniosków.

Dokument można złożyć drogą elektroniczną na stronie: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow  lub przesłać przez ePUP. Mieszkańcy Ostrowa deklaracje mogą również składać w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00.

Na wysłanie deklaracji mieszkańcy mają czas  do końca czerwca 2022 roku w przypadku budynków już istniejących. W przypadku nowo powstałych obiektów będzie to termin 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw. Także w sytuacji  wymiany źródła ciepła dni lub spalania paliw jest to również termin 14 dni. 

Termin upływa 30 czerwca 2022 roku, a za brak złożenia deklaracji grozi kara do 5 tysięcy złotych.

Zobacz również: Ostrowski radny pojechał z pomocą humanitarną na Ukrainę i odwiedził miejscowości, gdzie toczyły się walki
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments