Za nami 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego finału w ramach ostrowskiego miejskiego sztabu zebrana została kwota deklarowana 308 551,45zł.

Na ulicach w ramach Sztabu Miejskiego w Ostrowie kwestowało 230 wolontariuszy. Na zakończenie pracy ostrowskiego sztabu o godzinie 4.30 poinformowano, że kwota deklarowana jaką zebrano w ramach sztabu w Ostrowie Wielkopolskim to 308 551,45zł.

Kwota ta oczywiście może ulec zmianie. Podczas licytacji z uwagi na ograniczenia czasowe nie wystawione zostały wszystkie przedmioty ofiarowane na rzecz WOŚP. Będą one wystawione w ramach licytacji na portalu allegro.

Podczas tegorocznego 30. Finału sporo się działo w Ostrowie. Zobacz, co m.in. wydarzyło się w naszym mieście:

Około 300 osób pobiegło na Piaskach-Szczygliczka w biegu „Pobiegnij z WOŚP w Ostrowie i policz się z cukrzycą”, a prawie 40 przeszło ponad 3 km w ramach marszu NORDIC WALKING.

Zdjęcia z biegu „Pobiegnij z WOŚP w Ostrowie i policz się z cukrzycą”

Nie zawiodły również ostrowskie Morsy, które po raz kolejny grały z WOŚP. Zdjęcie z niedzielnego morsowania dla WOŚP>>

W ramach 30. Finału na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury wystąpili m.in. Młodzieżowy Dom Kultury, Ostrowskie Centrum Kultury, Grupa Baletowa Gwiazda, True School, Dance Academy, Lilla House, Studio Tańca System L’Art.

Na Piaskach pojawiły się również ostrowskie seniorki. Niestety pogoda pokrzyżowała im trochę plany, jednak i tak dobrze się bawiły zbierając pieniądze na okulistykę dziecięcą. Każdy kto wrzucił darowiznę do puszki WOŚP otrzymywał piękną, ręcznie robioną, wełnianą czapkę.

W Arenie Ostrów ostrowianie w ramach tegorocznego finału zatańczyli ZUMBĘ.

Można było również zobaczyć najpierw przed Areną Ostrów a później na ostrowskim rynku wystawę pojazdów Automobilklubu Ostrowskiego. Przyjechały tam m.in. ŻUK, Fiaty 126P, Syrena 104, Warszawa, GAZ-67 i GAZ-69, BMW E30.

Odbyły się również pokazy ratownictwa medycznego prowadzone przez Ochotniczą Straż Pożarną. Można było zbadać ciśnienie wewnątrz gałkowe, czy też zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.Drobne przedmioty sprzedawane była w sklepiku „Dar Serca”, a przedstawiciele 3mk oklejali telefony.

Tradycyjnie uwieńczeniem 30. Finału WOŚP w Ostrowie było Światełko do nieba w wykonaniu Grupy HANA HI.

Na scenie OCK odbyły również licytacje przedmiotów przekazane do ostrowskiego sztabu. Podczas licytacji z uwagi na ograniczenia czasowe nie wystawione zostały wszystkie przedmioty ofiarowane na rzecz WOŚP. Będą one wystawione w ramach licytacji na portalu allegro.

Ostrowski finał WOŚP to nie tylko zbiórka pieniędzy. Odbyła się również zbiórka krwi podczas której krew oddało 45 osób i zebrano ponad 22 litry tego cennego daru.

Natomiast w ubiegły weekend w hali Szkoły Podstawowej nr 9 rozegrany został charytatywny turniej halowej piłki nożnej „OLPNA dla WOŚP” w ramach którego zbierane były pieniądze w ramach 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Więcej na temat turnieju OLPNA dla WOŚP
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments