W sobotę, 11 czerwca po raz czternasty w całej Polsce, a dziesiąty w Nowych Skalmierzycach odbyła się akcja poboru krwi MOTOSERCE.

„Motoserce” to ogólnopolska akcja przeprowadzana przez motocyklistów zrzeszonych w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych, która ma na celu propagowanie idei honorowego krwiodawstwa i pobór krwi. Tym razem skalmierzycki klub „Iskra” MC Poland, który zorganizował przedsięwzięcie na terenie miejskiego stadionu, do swoich zamierzeń dołożył również zbiórkę na leczenie chorej na SMA1 małej Jagódki.

– Cieszy, że takie akcje potrafią jednoczyć i wciągać do pomagania innych – powiedział obecny na festynie burmistrz Jerzy Łukasz Walczak i jak dodał – „skutkiem ubocznym” tego naszego wspólnego pomagania jest zaś wyśmienita zabawa oraz integracja mieszkańców, którzy przybyli tu całymi rodzinami.

Wśród atrakcji znalazły się m.in. parada i wystawa motocykli oraz aut, koncerty, pokazy: jazdy trialowej w wykonaniu Przemysława Kaczmarczyka, ratownictwa medycznego i drogowego a także psów obronnych, pojazdy wojskowe i militaria, tor gokartowy, stoisko fryzjerskie, konkursy dla dzieci, zamek dmuchany, malowanie twarzy, zagroda z alpakami itp. Zabawę zakończono pokazem fajerwerków.

Podczas akcji w Nowych Skalmierzycach jak informują organizatorzy zebrano 27 litrów krwi.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments