Siedmioro artystów z całego regionu, sześć dni twórczej pracy, różne plenery w 6-hektarowym parku, kilkanaście prac – tak w liczbach wygląda pokłosie pleneru malarskiego pod tytułem „Wszystko ma w sobie piękno”, którego wernisaż odbył się w niedzielę przed dużą oranżerią w Muzeum w Lewkowie Zespół Pałacowo-Parkowy.

– Pałac Rodziny Lipskich w Lewkowie oraz otaczający go 6-hetarowy park z malowniczymi stawami i bogatym drzewostanem, zróżnicowanym kolorystycznie, wydaje się być scenerią idealną do organizowania wszelkiego typu działań artystycznych. Plenery malarskie, plenery fotograficzne, działania rzeźbiarskie czy teatralne doskonale wpisują się w charakter tego miejsca. Moim zamysłem – jako dyrektora tej placówki – jest umiejętne połączenie wszelkich tych działań artystycznych, tak by finalnym ich efektem było nie tylko nowe wydarzenie kulturalne, ale także namacalne efekty piękna tego miejsca – podkreśla dyrektor Muzeum w Lewkowie Sylwia Nowicka i jak dodaje to nie ostatnie takie wydarzenie. – Już zgłaszają się do mnie inni artyści m.in. rzeźbiarze, którzy także chcieliby przyjechać do Lewkowa i tu zorganizować plener.

Artyści zjechali do Lewkowa w poniedziałek 19 czerwca i był to pierwszy ogólnopolski plener po zakończeniu remontu obiektu w październiku 2022r.

W plenerze malarskim uczestniczyli Mirosław Bąkowski, Krzysztof Cepa, Jan Pływacz, Krzysztof Ryfa, Teresa Tomys, Violetta Tarka i TSET. Część obrazów będzie można nadal podziwiać w pałacowej kawiarence w podziemiach pałacu.

Zobacz również: Kolejna uczęszczana droga zmodernizowana
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments