W gościnnych murach Szkoły Podstawowej im. Powstania Wielkopolskiego w Jankowie Zaleśnym odbył się Rajd Turystyczny „Marzanna 2023”, który organizowany był przez Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników 2 trasy piesze i 2 rowerowe. Trasy piesze miały swój początek w Łąkocinach i Przybysławicach. Rowerowe rozpoczynały się na ostrowskich Piaskach i przy SP nr 14 przy ul. Krotoszyńskiej.

W ramach rajdu przedstawiciele drużyn mogli wziąć udział w różnych konkursach. W wyniku zaciętej rywalizacji konkurs wyścigów na nartach wygrała drużyna „Danonków” ze SP w Daniszynie, druga była 131 Lotnicza Drużyna Harcerska „Desant” a trzecia „Promyczki” z Wierzbna. Wyróżnieni zostali również opiekunowie 13 Gromady Zuchowej „Przyjaciele Koziołka Matołka”, którzy pokonali w najkrótszym czasie trasę wyścigu czyli 6,41 s. Tutaj należy powiedzieć, że „Danonki” miały czas 7,73 s.

W drugim konkursie sprawnościowym polegającym na łowieniu „rybek” za pomocą wędki najlepsza okazała się Julia Wiertelak ze SP w Daniszynie. W regulaminowym czasie wyłowiła 9 „rybek”.

Rozwiązywano również test wiedzy turystyczno – krajoznawczej o naszym regionie. Tutaj największą wiedzą wykazała się Aleksandra Kubiak ze Szczepu Drużyn Harcerskich ”11” przy SP nr 11. Maria Woźny również ze Szczepu Drużyn Harcerskich ”11” zajęła 2 miejsce a 3 Piotr Giernalczyk ze SP nr 1.

Jak co roku odbył się również wybór Miss Marzann. W tym roku jury jednogłośnie wybrało na zwyciężczynie 15 „Marzenek” oczywiście ze SP w Daniszynie. „Marzenki” w przyszłym roku znajdą się na rajdowej plakietce.

Zgodnie z zwyczajem kukły zostały spalone. Każdy z 250 uczestników oprócz turystycznego posiłku otrzymał w świadczeniach rajdowy znaczek a zwycięzcy w konkursach nagrody ufundowane przez Ostrowski Oddział PTTK.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments