Po dwuletniej przerwie, 27 kwietnia 2022 r. odbyły się Regionalne Targi Biznesu i Przedsiębiorczości organizowane przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Tegoroczna impreza związana była z tematem automatyki oraz wprowadzania do zautomatyzowanych procesów i skierowana została do młodzieży, która kształci się w zawodach logistycznych, handlowych, ekonomicznych.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, przedsięwzięcie które cieszyło się zainteresowaniem wróciło w odmienionej formie i jest dedykowane przede wszystkim młodzieży. Często podkreślam jak ważne jest dla mnie kształcenie techniczne. Dowodem tego jest chociażby CKP, jedno z najnowocześniejszych w południowej Wielkopolsce miejsc tego typu. Przykładów jest wiele jak chociażby ostatnio uruchomienie w Zespole Szkół Technicznych kierunku robotyki. Taka oferta przyciąga uczniów z całego regionu. I to jest powód do zadowolenia. Bardzo się cieszę, że mamy kolejną edycję targów, a na nich tak zacnych prezesów firm. Nie trzeba wcale uciekać poza Ostrów, bo w naszym mieście, w naszym powiecie, dzieje się również dużo dobrego – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Na targach obecni byli firm, takich jak Trasko Automatyka, Mahle, Fanuc Polska, Balluf czy OVB Allfinanz.

Zobacz również: Nowa droga w Rąbczynie oficjalnie oddana do użytku
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments