W sobotę, 13 maja, w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego z TASOMIX zorganizowany przez ostrowski Ludowy Klub Sportowy Tajfun.

W turnieju wystąpiło 16 zawodniczek i 12 zawodników w kategorii wiekowej 2010 i młodsi, z następujących województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.Stał on na bardzo wysokim poziomie bo wystartowało w nim aż 16 zawodników, którzy już za tydzień wezmą udział w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików w Rzeszowie.

– Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego z Tasomix był promocją tenisa stołowego, ale również integracją młodych tenisistów, trenerów i rodziców. Turniej był także ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Polski młodzików – mówi Robert Strzelczak, prezes LKS Tajfun.

Kategorię młodziczek wygrała Gabriela Pułecka z MKS Rokita Brzeg Dolny, która w finale pokonała 3:1 w setach Zuzannę Bazylewską z MKS Wolavia Wołów.

Kategorię młodzików wygrał Dawid Staniowski z LKS Odra Głoska, który w finale po bardzo widowiskowym i zaciętym pięciosetowym meczu, 3:2 w setach, pokonał Filipa Piocha z LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski.

Wyniki młodziczki:

  1. Gabriela Pułecka – MKS Rokita Brzeg Dolny,
  2. Zuzanna Bazylewska – MKS Wolavia Wołów,
  3. Lena Smolarek – MKS Rokita Brzeg Dolny,
  4. Marika Chrąchol – MKS Rokita Brzeg Dolny,
  5. Aleksandra Nawrocka – LKS Orzeł Wysocko Wielkie,
  6. Helena Puławska – ZKS Palmiarnia Zielona Góra,
  7. Julia Zalewska – TKS Granit Strzelin,
  8. Natasza Adamczyk – LKTS Luvena Luboń,
  9. Lena Spławska – LKS Orzeł Wysocko Wielkie,
  10. Maja Wojtyła – MKS Wolavia Wołów,
  11. Agata Strzelczak – LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski,
  12. Liwia Skawińska – MKS Wolavia Wołów,
  13. Lena Plesiak – Warta Oborniki,
  14. Franciszka Dudzińska – LKS Orzeł Wysocko Wielkie,
  15. Patrycja Biedna – Pionier Kleszczewo,
  16. Amelia Puławska – ZKS Palmiarnia Zielona Góra.

Wyniki młodzicy:

  1. Dawid Staniowski – LKS Odra Głoska,
  2. Filip Pioch – LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski,
  3. Artom Hrytsenko – LKTS Luvena Luboń,
  4. Piotr Matkowski – LKTS Luvena Luboń,
  5. Tymon Kokot – LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski,
  6. Kuba Operacz – AZS Wrocław,
  7. Piotr Kuczyński – UKS Żaki Taczanów,
  8. Dominik Siąkowski – UKS Przeźmierowo,
  9. Anatol Wilk – MKS Wolavia Wołów,
  10. Jakub Moliński  – MKS Rokita Brzeg Dolny,
  11. Krzysztof Hasek – LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski,
  12. Łukasz Maciejewski – LZS Olszowa.

Zobacz również: Będą nowe autobusy w Ostrowie




Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments