psy, PSI Park, Wybieg dla psów

Ostrowski Urząd Miejski poinformował o pozyskaniu 50 tys. złotych dofinansowania na wybudowanie Psiego Parku w Kozim Borku. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 92 300zł.

Miasto Ostrów Wielkopolski pozyskało dofinansowania z Urzędu Województwa Wielkopolskiego. W ramach inwestycji mają w Psim Parku znaleźć się tunele, płotki do przeskakiwania i równoważnia. Na jego terenie dozwolone będzie przebywanie psów bez smyczy i kagańca.

Wybieg zostanie wyposażony w specjalne pojemniki na odpady komunalne, a także specjalne do segregacji podzielone na trzy podstawowe frakcje odpadów: papier, szkło i plastik. Dodatkowo zainstalowane zostaną kosze na psie odchody wraz z psimi pakietami. Stanie tu także toaleta dla czworonogów.

Park zostanie zlokalizowany w Kozim Borku. Będzie ogólnodostępny i bezpłatny. Dla zapewnienia bezpieczeństwa zostanie on w całości ogrodzony. 

Psi Park mógł powstać już wcześniej w Ostrowie. W 2017 roku był to jeden z projektów w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wtedy według założeń miał on kosztować nieco ponad 7 000zł, jednak nie uzyskał on wystarczającego poparcia głosujących ostrowian.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że o powstanie Psiego Parku wnioskował także w złożonej interpelacji w 2019 roku radny Jakub Paduch, który jak pisał wtedy – „W naszym mieście na każdym kroku można spotkać właścicieli psów. Gro z nich mieszka jednak w zabudowie wielorodzinnej, co w świetle nowych, zaostrzonych przepisów i grożących za wyprowadzanie psów bez smyczy kar sprawia, że ostrowskie czworonogi de facto nie mają żadnej możliwości swobodnego, zgodnego z przepisami wybiegania się”. Więcej na ten temat>>
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments