Dzisiaj miał premierę film braci Sekielskich „Zabawa w chowanego” którego bohaterami są bracia pochodzący z Pleszewa, którzy byli molestowani przez księdza Arkadiusza H. Był on księdzem w jednej z parafii w Pleszewie.

Bohaterami najnowszego filmu braci Sekielskich są bracia Bartłomiej i Jakub Pankowiak, którzy byli molestowani przez księdza Arkadiusza H., który urodził się w Ostrowie Wielkopolskim. W 1994 roku zostałem księdzem i pełnił posługę w Koźminie Wielkopolskim, a następnie Sycowie, Pleszewie, Kaliszu, Chwaliszewie. W 2002 roku został proboszczem w Lubini Małej. Był również kapelanem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. Był bardzo często przenoszony pomiędzy parafiami.

Obecnie na stronie internetowej Diecezji kaliskiej przy nazwisku księdza Arkadiusza H. znajduje się słowo suspensa co oznacza karę polegającą na zakazie lub ograniczeniu wykonywania wybranych lub wszystkich czynności związanych z byciem księdzem.

Kolejnym ofiarą księdza Arkadiusza H. miał być Andrzej Hurny, który był molestowany podczas pełnienia przez księdza jego posługi w Sycowie.

W filmie pojawia się również wątek ks. bp. Edwarda Janiaka, który zdaniem rodzin ofiar, wiedział o całej sprawie, jednak nie zostały podjęte przez niego żadne kroki.

Film miał premierę dzisiaj o godzinie 10.00 i zobaczyło go już prawie 90.000 osób. LINK do filmu