Grupa 30 informatyków z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie otrzymała certyfikaty potwierdzające zakończeniu staży w Irlandii.

– Nowoczesna edukacja, umiejętności i wiedza, które przydadzą się w życiu dorosłym to nasze konkretne wsparcie dla ludzi młodych. Oprócz tej stacjonarnej formy nauki tym, co nasza powiatową edukację  wyróżnia szczególnie są staże międzynarodowe i praktyki dla uczniów – powiedział do młodzieży Paweł Rajski, Starosta Ostrowski wręczając zaświadczenia potwierdzające obycie staży.

W ramach dwutygodniowych staży uczniowie pracowali w irlandzkich firmach nabywając nowe umiejętności techniczne i językowe. Po pracy mieli czas na poznawanie kultury regionu i państwa. Dodatkową forma nauki języka było konieczność porozumiewania się w codziennych czynnościach, zakwaterowani byli bowiem w rodzinach irlandzkich.

W ostatnich latach tylko w ramach Zespołu Szkól Technicznych z takiej formy dokształcania skorzystało ponad 600 uczniów. Cieszą się one tak dużym zainteresowaniem, że na jedno miejsce oczekuje wielu chętnych, a wyjechać mogą najlepsi.

– Współpraca międzynarodowa realizowana jest dzięki kadrze dydaktycznej ZST, koordynatorowi programu Erasmus+ w zakresie staży międzynarodowych uczniów i pracownikom Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim – powiedział Tomasz Sobczak z Referatu Pozyskiwania środków Zewnętrznych.

O skuteczności pozyskiwania funduszy przez Powiat Ostrowski na staże międzynarodowe świadczy to, że tylko dla tej jednej szkoły, dla ZST, wartość wsparcia w ostatnich 10 latach wyniosła 4,3 mln zł, z czego 3,5 mln to właśnie wsparcie unijne.
ŹRÓDŁOpowiat-ostrowski.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments