W czwartek, 17 października w Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi uroczyście zainaugurowano naukę języka chińskiego dla uczniów klas II-VIII.

Zajęcia dla uczniów są bezpłatne i będą odbywały się raz w tygodniu dla dwóch grup uczniów, dzięki podpisanej przez szkołę umowie z Instytutem Konfucjusza Uniwersytetu Wrocławskiego.

Szkoła Podstawowa nr 4 podpisała także porozumienie o współpracy z Chengdu Experimental School w Qingbaijiang, dystrykcie stolicy prowincji Syczuan – Chengdu. Tamtejsza szkoła liczy 2500 uczniów od 6. do 12. roku życia, którzy uczęszczają do 50 oddziałów klasowych, pod opieką dydaktyczną 147 nauczycieli.

– Wszystko to jest wypadkową podpisanego Memorandum o nawiązaniu współpracy pomiędzy Ostrowem Wielkopolskim a Dystryktem Qingbaijiang w marcu tego roku – pisze w mediach społecznościowych Beata Klimek, prezydent miasta. – Tym bardziej więc, cieszy mnie fakt, że zaledwie po kilku miesiącach od jego sygnowania możemy zaprezentować Państwu, efekty obranego przez nas kierunku działania. I to w tak ważnym obszarze jakim jest edukacja.

Zobacz również: Roboty ostrowskich uczniów zaprezentowane na międzynarodowej wystawie wynalazków.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments