Dary o łącznej wartości 12.000 euro zostaną przekazane przez międzynarodową organizacje pomocy humanitarnej Ordo Militaris Teutonicus na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Psarach, Domu Pomocy Społecznej w Liskowie oraz do ostrowskiego szpitala.

 

Ordo Militaris Teutonicus od niedawna działa w naszym regionie, jednak już po raz trzeci w ciągu trzech miesięcy przekazuje dary potrzebującym.

Pierwszy transport darów był przed Bożym Narodzeniem, gdzie żywność z firmy Hipp na kwotę 8.000 euro otrzymał Dom Dziecka w Liskowie, DPS Ostrów oraz DPS Psary. Drugi transport  z żywnością typową dla chorych o wartość 18000 euro przekazano DPS dla dzieci i młodzieży sióstr Dominikanek w Broniszewicach. 

Teraz przekazano 25 łóżek szpitalnych hydraulicznych z całym wyposażeniem, szafki i stoliki o łącznej wartości 12 000 euro. 14 łóżek trafi do DPS Lisków , 6 łóżek do DPS Psary, a 5 łóżek trafi do szpitala w Ostrowie.

– Dary już rozdysponowałem i dotrą do potrzebujący w Domu Pomocy Społecznej w Psarach, Domu Pomocy Społecznej w Liskowie oraz do Szpitala im.Tytusa Chałubińskiego w Ostrowie Wlkp. Jest to już trzeci transport darów w ciągu trzech ostatnich miesięcy – informuje przedstawiciel organizacji Piotr Sitarz.

 

Zakon Ordo Militaris Teutonicus powstał w 1311 roku w wyniku połączenia dawnych rycerzy zakonu krzyżackiego i Zakonu Templariuszy. Dzisiaj jest to stowarzyszenie z siedzibą w Niemczech w miejscowości Grassau. Wielkim Mistrzem jest Klaus von Blos. Jest to Międzynarodowa organizacja pomocy humanitarnej, która swoje komturie ma w Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii, Włoszech, Austrii, Ukrainie, Węgrzech i Czechach.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments