Zakończył się remont Urzędu Miejskiego /foto/

0

Po blisko roku zakończyły się prace modernizacyjne w budynku ostrowskiego Urzędu Miejskiego. Budynek nie tylko zyskał nową, estetyczną elewację, ale, dzięki termomodernizacji, poprawiła się jego efektywność energetyczna. Na budynku zamontowano nowe podświetlane logo miasta oraz herb Ostrowa Wielkopolskiego.

Wartość inwestycji to ponad 3,7 mln zł, z czego 1,7 mln zł to dofinansowanie z funduszy unijnych.

– Urząd Miejski jest jedną z wizytówek naszego miasta. Powinien to być budynek estetyczny i reprezentacyjny. Do tej pory nie spełniał takich funkcji. Pozyskane przez nas ogromne dofinansowanie pozwoliło na jego niezwykle korzystną metamorfozę. Z zewnątrz to obecnie piękny i nowoczesny obiekt, który będzie estetycznie spójny z remontowaną obok salą sesyjną. Przy realizacji tej inwestycji niezwykle ważny dla nas był również efekt ekologiczny, czyli poprawa efektywności energetycznej. Dodatkowo, po uprzednim dociepleniu dachu, zamontowane zostały na nim panele fotowoltaiczne – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Ściany budynku zostały docieplone, wymieniono również stolarkę okienną drzwiową oraz bramy garażowe. W całym budynku zainstalowana została także wentylacja mechaniczna, a na najwyższym piętrze zamontowano klimatyzację. Nagrzewający się dach i okna powodowały, że na ostatnim piętrze budynku w okresie letnim panowały bardzo wysokie temperatury. Wykonane prace poprawią warunki pracy urzędników oraz komfort odwiedzających urząd mieszkańców.

Na oknach od strony południowej, wschodniej i zachodniej umieszczone zostały folie UV. Na korytarzach i w Referacie Obsługi Mieszkańca są nowe sufity. W budynku wykonane zostało także nowe oświetlenie ewakuacyjne oraz oświetlenie korytarzy, klatek schodowych i sali obsługi w technologii LED.

– Duże wrażenie robi fragment z zegarem i herbem Ostrowa na frontowej ścianie Urzędu Miejskiego, a także podświetlany nocą ostrowski logotyp wraz z nazwą urzędu, który zamontowany został z dwóch stron. Cały budynek nabrał nowego charakteru – wygląda elegancko i nowocześnie – przekonuje prezydent Ostrowa.

Na budynek Urzędu Miejskiego wróciła tablica upamiętniająca Powstanie Wielkopolskie. Tablica została poddana renowacji przez Plastyka Miejskiego i wróciła, by przypominać mieszkańcom o tych ważnych wydarzeniach.

Ostrowski Urząd Miejski jest już po wszelkich odbiorach technicznych. Ostatnimi wykonanymi tu pracami był montaż daszku przed wejściem do budynku. 28 września 2018 roku plac budowy został przekazany wykonawcy – ostrowskiej firmie BIO – KLIM. Po niemal roku ostrowianie zyskali nowoczesny i estetyczny budynek, w którym, w komfortowych warunkach, będą mogli załatwić swoje sprawy, obiekt, który może stać się wizytówką Ostrowa Wielkopolskiego.

Zobacz również: Ostrów Wielkopolski na Waszych zdjęciach!
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments