Na terenie Powiatu Ostrowskiego w Bogufałowie doszło do zalania pól i łąk. Powodem takiego stanu rzeczy są bobry budujące tamy.

Na profilu Kanał 63-421 opublikowany został materiał przygotowany przez Marcina Biegańskiego dotyczący problemu, jaki dotknął m.in. rolników z terenu Gminy Przygodzice. W Bogufałowie w wyniku działania bobrów zablokowany został spływ wody, w wyniku czego zalane zostały tereny rolnicze.

W wyniku działania bobrów poszkodowanych może być nawet 20 rolników.

Jak mówią rolnicy głównym powodem takiego stanu rzeczy, jest mostek, który znajduje się na granicy trzech gmin – Gminy Ostrów Wielkopolski, Gminy Sieroszewice oraz Gminy Przygodzice. Z uwagi na to powstaje problem, kto ma dbać o możliwość przepływu zablokowanej wody. Do tej pory rolnicy starali się rozwiązywać ten problem, ale obecnie sytuacja uniemożliwia im przeciwdziałanie szkodą wyrządzanym przez bobry.

Więcej w poniżej materiał przygotowany przez „Kanał 63-421”- Zatkana Barycz. Klęska żywiołowa w Bogufałowie:

Zobacz również: Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami miasta
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

To nie bobry tylko pozałamywane przepusty pod drogą, a druga sprawa że to są tereny zalewowe zalewane po każdym większym deszczu.

A w razie powodzi spowodowanej opadami czy te tereny nie są terenami zalewowymi .? Każda rzeka posiada tereny zalewowe gdzie może i powinna rozlać się wezbrana woda . !!!! Na niektórych tego typu terenach budowane są budynki mieszkalne .
A jeśli to są rozlewiska to nie można mieć pretensji do Bobrów !!!!

🤦🏽‍♀️