zdjęcie poglądowe fot: pixabay.com

Zapadł kolejny wyrok dla rodziców zastępczych z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy w latach 2009 – 2013 znęcali się nad czwórką dzieci.

Małżeństwo z Ostrowa zostało rodziną zastępczą dla czwórki dzieci. Po tym, gdy jedno z dzieci powiedziało w szkole o sytuacji panującej w domu zastępczym wszczęto śledztwo, które niestety wykazało, że w latach 2009 – 2013 małżonkowie znęcali się nad dziećmi zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Dzieci były codzienne karane cielesne, bite młotkiem (tłuczkiem do mięsa), kopane, dręczone oraz głodzone.

Za swoje czyny odpowiedzieli przed sądem jeszcze w 2013 roku, jednak odwołali się od wyroku i proces ruszył ponownie. Teraz w sadzie zapadł drugi już wyrok skazujący. Zostali oni skazani pięć lat bezwzględnego więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

W ubiegłym roku opublikowany został pierwszy polski reporterski serial podcastowy, przygotowany w wyniku wielomiesięcznego śledztwa dziennikarskiego i nagrany w formie audio, a dotyczący znęcania się nad czwórką przybranych dzieci w Ostrowie Wielkopolskim. Pisaliśmy o nim TUTAJ>>>